Barvy a odstíny


V nabídce je až 120 barev, zní to až neuvěřitelně, ale je to tak, je nutné vás však upozornit, že 120 barevných odstínů samozřejmě vychází ze základních barev, např. modrých odstínů je opravdová paleta barev, a to jak světlé tóny, střední, tmavé, s různými nádechy, kde převládá modrá atd. Proto je nutné přihlížet i k reálným možnostem našich resp. vašich monitorů, grafických karet atd. Proto je internetová nabídka GIFTIDEAS.cz omezena na barvy, které jsou zcela zřetelné, na internetu reálně viditelné, kalibrace jednotlivých monitorů by nám a hlavně vám všem nedovolila získat efektivní a reálný pohled na všech 120 barevných odstínů.

 

Neváhejte nás však kdykoliv navštívit na prodejně, prohlédněte si všech 120 barevných odstínů.

 

A nyní k barvám, jaké typy barev jsou v nabídce, co se o nich říká a je nutné se jimi ovlivňovat?

Názor si udělejte sami, my vám zde sdělíme základní informace o barvách.

 

odstíny modré

Modrá patří mezi nejoblíbenější odstíny barev, ne vždy se však ke všemu hodí, např. modrý dům v nás evokuje úplně něco jiného, než-li bílý. S barevností pašmín a jejich blankytně modrých odstínů je to však jiné. Příjemná modř vás vyzdvyhne až do nebe. A co se říká o modré barvě? Komu by tedy více seděla? Lze to vůbec takto přesně definovat? A je nutné se ptát? Pokud na vás příjemně působí, ta jemnost barev vás uspokojí, pak neváhejte, je to jen na vás.


odstíny tyrkysové

Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí a fantazii.


odstíny červené

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii.
Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých názorů až k agresivitě.


odstíny růžové

Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.


odstíny fialové

Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají. Pomáhá při meditaci a může mít až hypnotické účinky.
Fialové barvy se hodí ke slavnostním událostem, k vyjádření úcty či obdivu.


odstíny žluté

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.


 

odstíny oranžové

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.


odstíny zelené

Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.
Zelenou barvou nic nezkazíte, darujete s ní navíc optimismus a životní sílu.


odstíny hnědé

Barva trpělivých a spolehlivých lidí - barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. Jedná se o všední, nenápadnou až nudnou barvu, která ale dokáže působit klidně a důvěrně.


odstíny béžové

Odstíny béžové, vyzařují energii, dobrotu, poctivost, důvěru. Patří mezi světlé barvy s vnitřím kouzlem.


odstíny bílé

Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.
Bílou barvou nikdy nešlápnete vedle.


odstíny černé

Je opakem bílé - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.
Černá je ideální barvou módy, hodí se ke všemu, nikdy se nelze zmýlit, je prostě černá.


odstíny šedé

Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života.
Protože snižuje sytost okolních barev, je nazývána "upírem barev".

 


 

Nejsou rozdíly, nejsou odlišnosti, je to trend, který má své místo. Nejedná se o šálu, která zahřeje, jde o něco mnohem výjimečnějšího, jde o pashminu.

 

Pašmíny jsou hebké, příjemné na dotek, v zimním čase zahřejí, v letním naopak příjemně ochladí. Vyzdvihněte barevný tón, vytvořte skvělý a netypický úchyt, noste jí volně, třášně dodají na estetičnosti, zahalte se do tónů barev, způsobů nošení pašmíny je nepřeberné množství, variabilita je bezbřehá.

 

 

 

 

 

Chystáte se na večírek, společenskou událost nebo máte prostě jen dobrou náladu a chcete se dnes cítit formálněji. Pak využijte pašmínu jako skvělý a nenahraditelný módní doplněk, s barvami si pohrajte, stylem nošení a způsobem budete vždy originální. Je to jen na vás, hlavně abyste se dobře cítili.

 

 

 

Pašmínu můžete nosit vždy a všude, nádherný hebký šál se kterým vytvoříte jakékoliv variace. Oblíbenost pašmín nezná mezí, hrajte si s barvami, každá barva má své kouzlo a vyzdvihne vaše přednosti, barvy vás rozzáří. Stanete se vyjímečnou, originální, hlavně však vždy sama sebou, pašmína není jen šál, jde o něco mnohem vyjímečnějšího, pašmína je trend a styl, který si určujete sami, je to na vás. Vybírejte z naší nabídky, inspirujte se, kombinujte.

 

 

 


Košík  

Žádné produkty

Dopravné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

Check out

Vyhledat